Farmasi Aydınlatıcı Tonik

Cilt temizliği için kullanılan özel formüllü losyonlara tonik ismi verilmektedir. Cilt tiplerine göre özel olarak formüle edilen tonikler e cildin temizlenmesini sağlar hem de kir ve tozlardan arındırdığı için cilt sağlığını korur. Toniklerin fazla bilinmiyor olsa da en önemli özelliklerinden birisi antiseptik özelliklerinin bulunuyor olmasıdır. Cilt sağlığını koruyor oluşu öncelikle bu faydaya sahip olmuş olmasından gelir. Temizlenmiş cildin bir de dezenfekte edilmesi cilt sağlığı için olmazsa olmaz adımlardan biridir.

Farmasi ailesini yeni ürün serilerinden olan White Correct serisinde yer alan Farmasi Dr. C. Tuna Aydınlatıcı Tonik, cilt için son derece faydalı olan ve kullanılması kesinlikle tavsiye edilen ürünlerden biridir. Formülünde kum zakkumu ve yosun özleri bulunan ürün ayrıca multivitamin kompleksleri ile de zenginleştirilmiştir. Ta anlamıyla cilt dostu bir üründür.

Faydaları nelerdir?

  • Cildin temizlik sonrasında kendisini toparlaması için faydalı olan ürün, cilt gözeneklerinin küçülmesini sağlar ve cildin sıkılaşmasına destek olur.
  • Farmasi Dr. C. Tuna Aydınlatıcı Tonik ile cildin PH seviyesinde denge sağlanır ve daha fazla nem tutulabilmesi kolaylaşır. Bu sayede cildin daha taze kalabiliyor olduğu da gözlemlenmektedir.
  • Ciltte bulunan fazla yağın emilmesini sağlıyor olduğundan akne ya da sivilce oluşumu da engellemektedir.
  • Ürünün düzenli kullanımı sayesinde cildin daha sağlıklı, taze ve aydınlık görünüm kazanması sağlanmaktadır.
  • Kendisinden sonra kullanılacak olan ürünler içinde daha kolay emilmesini sağlayacak bir hazırlık yapıyor olduğundan faydası çok olan bir üründür.

Nasıl Kullanılır?

Ürün kullanımı işlem sırasına bakıldığında cilt temizleme ürününden sonra gelir. Temizlenmiş cilt Farmasi Dr. C. Tuna Aydınlatıcı Tonik kullanılarak kalan kir ve tortulardan tamamen arındırılır ve dezenfekte edilir. Ürün kullanılacağı zaman pamuk üzerine bir miktar sıkılır ve sonra cilt silinir.

Silme işlemi yapılırken cilde hafifçe baskı uygulanması daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Eğer uygulama sırasında pamuğun kirlendiği görülüyorsa bu cildin iyi temizlenmediği anlamına gelir ve pamuğun değiştirilerek işlemin tekrarlanması uygun olacaktır. Tonik uygulaması sonrasında seri de yer alan nemlendirici krem uygulamasına geçilebilir.