Farmasi Probiyotik Kapsül

Probiyotikler bağırsaktaki organizmaların doğal dengesini (mikroflora) sağlayan bakterilerdir. Probiyotik dediğimiz bu canlı mikroorganizmalar midemizin güçlü asit ortamında yaşamlarına devam ederek bağırsaklarımıza ulaşırlar, bağırsak duvarına yapışıp ürerler.

Yolculuk sırasında, uzun süre hareketsiz kalmak, sıvı tüketiminin azalması, yenilen besinlerin değişmesi veya iklim değişikliği gibi nedenler, sindirim sisteminde çeşitli dengesini bozabilir. Bu nedenle tatile çıkmadan  1 – 2 gün önce ve tatil boyunca probiyotik tüketerek bağırsak florasını faydalı bakterilerle buluşturabilirsiniz.

Ağız yoluyla alınan Farmasi Probiyotik Kapsül, kimyasal ve fiziksel etkilere karşı yüksek dayanıklılığı sayesinde mide asit direncini geçerek, bozulmadan bağırsağa ulaşır. Burada, uygun koşullar altında yeniden üreyip, bağırsak mikrobiyotasının fizyolojik dengesinin yeniden sağlanmasını amaçlayan bir dizi faydalı etki gösterir. Dolayısıyla, Farmasi içeriğindeki probiyotik mikroorganizmalar sayesinde sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

İçindekiler: Probiyotik Mikroorganizma İçeren Karışım.

Nasıl Kullanılır?

Takviye edici gıda olarak günde 1 kere 1 kapsül kullanılması önerilir. 11 yaş ve üzeri kullanım için uygundur. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışınız.